כלבים למכירה

לברדודל למכירה

גורי לברדודל למכירה - כל מה שצריך לדעת

זה לא מפתיע שהלברדודל צבר פופולריות כזו מהר כל כך. במקור פותחו להיות כלבי נחייה היפואלרגניים, ההצלבות המתוכננות הראשונות של פודלים ולברדור רטריברים אורגנו על ידי איגוד כלבי הנחייה המלכותי של אוסטרליה.

התוצאה הייתה כלב חכם וחברותי שלא רק בעל אופי המתאים לכלבי נחייה אלא גם בעל מעיל נשיר. בעוד שהכלאיים עדיין לא משיגים תוצאות עקביות במעיל או בטמפרמנט, הם כלבים פופולריים ומלאי חיבה.
נהנה מפופולריות חזקה בזמן קצר, ההיברידית "המעצבת" הזו הפכה ידועה במהירות. הלברדודל, שגודלו להיות כלבי שירות היפואלרגני, הוכיחו שהם יכולים להיות גם כלבי משפחה וטיפול רב-תכליתי.

לברדודל הוא הכי שמח כשהם עם האנשים שהם אוהבים, והם ירעיפו על המשפחה שלהם חיבה ומסירות. עם האנרגיה של הלברדור רטריבר ומוסר העבודה של המעבדה ושל הפודל, הם שמחה. הם עשויים להיגמר בקרוב כאחד הגזעים המעורבים הפופולריים ביותר בסביבה.

אופיו של הלברדודל

לברדודל ניגש לחיים חזיתית במהירות מסחררת, והם ניגשים לכל חבר חדש באותה התלהבות. עם זאת, עם אימון, אתה יכול ללמד את הלברדודל שלך נימוסים נאותים לכלבלבים. בדרך כלל קל לאמן לברדודל, מכיוון שהם אינטליגנטים ולהוטים לרצות.

בדרך כלל הם מסתדרים היטב עם כלבים וחיות מחמד אחרים במשק הבית, ובדרך כלל הם טובים עם ילדים – אבל הם יכולים להיות שופעים ועשויים לפצוע בלי כוונה ילד צעיר בגלל רועש. עם זאת, בסך הכל, הם מהווים חיית מחמד מצוינת עבור בעל כלב בפעם הראשונה.

הם יכולים להיות רגועים ושקטים כשהם מכורבלים על הרגליים, אבל הם גם מוכנים לקפוץ ולשחק משחק אחזור בהתראה של רגע בלבד. הם לא כלב שמירה אידיאלי; למרות שהם יתריעו לנביחה, סביר יותר שהם יזמינו פולש לתה על החרסינה הטובה.

בעוד שרוב ההיבטים של הלברדודלים הם נפלאים, רבים מהכלבים אינם קרובים למה שהתאחדות כלבי הנחייה המלכותית של אוסטרליה התכוונה, וגם לא למה שהאגודה תשקול להשתמש עבור כלב נחייה. הבעיה הגדולה ביותר עם לברדודלים בשלב זה היא שאין מספיק עקביות בצאצאים, לא משנה אם מגדלים פודלים למעבדות או לברדודלים מגודלים למעבדות.

בין הגזעים הגזעיים, ישנם מאפיינים מסוימים שמשותפים לכל הכלבים, אפילו המתייחסים לאישיות אינדיבידואלית. לדוגמה, אתה יודע שבורדר קולי הולך לרעות משהו, כל דבר. אבל עד כה, אפילו עם לברדודלים רב-דוריים, העקביות הזו חסרה. למרבה הצער הפופולריות של ההיברידית הוסיפה לבעיה, מכיוון שהיא עודדה גידול רשלני או לא מוסרי, במיוחד ממגדלים חסרי אחריות שאינם בקיאים בשיטות גידול תקינות.

חלק מהלברדודלים דומים יותר לפודל: חכמים, שמורים ושקטים עם פרווה עדינה ותחזוקה גבוהה שצריך לקצץ באופן קבוע. פודלים הם כלבי שמירה מצוינים, וחלקם – אבל לא כולם – גם הלברדודלים. לברדודל למכירה אחרים דומים יותר למעבדות: סוערים, איטיים להתבגרות ונוטים להישפך כל עוד הם נושמים.

אם אתה אלרגי לכלבים, סביר להניח שעדיין תהיה אלרגי ללברדודל. רוב האנשים שיש להם תגובות אלרגיות אינם אלרגיים לפרווה כמו לקשקשים, פיסות העור שיורדות מהכלב עם השיער הנשפך. ככל שפחות נשירה, כך אתה יכול להגיב פחות קשקשים; אבל זה באמת מצב אינדיבידואלי, במיוחד עם הלברדודל, שבו יש מגוון סוגי מעילים. אם זה מדאיג אותך בעיקר, הקפד לבלות קצת זמן עם הגזע המעורב לפני שאתה קונה גור לברדודל.

למרבה הצער, הפופולריות המהירה של ההיברידית כבר גרמה ללברדודלים להופיע במפעלי גורים ובקרב מגדלים חסרי אחריות. טחנות גורים נוטות למכור גורים חולניים עם טמפרמנט מעורפל. מגדלים חסרי אחריות שמדלגים על עגלת המעצבים-כלבים בדרך כלל לא מייצרים גורים טובים כי הם חושבים שגידול הוא פשוט למצוא שני כלבים מאותו גזע, כאשר זה הרבה יותר מסובך מזה.

החלו מאמצים לבלום את המגמה המטרידה הזו; מספר ארגונים מציעים כעת הפניות למגדלים ושואפים לקדם גידול רב דורי. רק שים לב שאם אתה מתכוון לשלם את מחיר הרכישה הגבוה של לברדודל, שהוא בדרך כלל יותר ממה שאתה משלם עבור פודל או מעבדה, ייתכן שלא תקבל את הכלב שאתה מצפה לו.

תכונות ויתרונות של גורי לברדודל

  • למרות שהלברדודל אינו גזע מוכר, איגוד הלברדודל הבינלאומי האוסטרלי, יחד עם איגוד הלברדודל האוסטרלי ואיגוד הלברדודל האוסטרלי של אמריקה, נוקטים בצעדים ליצירת תקן גזע ולאיחוד מגדלים.
  • לברדודלים הם שובבים ואוהבים מאוד עם ילדים, אבל הם יכולים להיות שופעים מדי ועלולים להפיל ילדים צעירים יותר בלי כוונה.
  • ללברדודל שלושה סוגי פרווה שונים; תלוי באיזה סוג יש לך, אתה יכול לצפות שהם יהיו נשירים לא עד ממוצעים. בדרך כלל הלברדודל אין לו יותר מדי נשירה.
  • לברדודל צריך צחצוח אחד או שניים בשבוע, כמו גם טיפוח רגיל הכולל ניקוי אוזניים וקיצוץ ציפורניים.
  • הלברדודל יכול להיות כלב בעל אנרגיה גבוהה. הם דורשים כ-30 עד 60 דקות של פעילות גופנית ביום.
  • הלברדודלים הם אינטליגנטיים וצריכים להיות מגורים נפשית ופיזית. אם הם לא, הם עלולים להיות הרסניים וקשים לטיפול.
  • גורי לברדודל מסתדרים היטב עם כלבים וחיות מחמד אחרים.
  • דירות אינן הסביבה האידיאלית עבור הכלב האנרגטי הזה.
  • אם זה הכלב הראשון שלך אתה תוכל להסתדר איתו נהדר משום שהוא קל לגידול.

ההיסטוריה של גזע הלברדודל

הלברדודל פותח במקור באוסטרליה להיות כלב נחייה היפואלרגני. בשנת 1989, וולי קונרון, שהיה אחראי על תוכנית הגידול של איגוד כלבי הנחייה המלכותי של אוסטרליה, ערך את הכלאה תכליתית ראשונה בין פודל סטנדרטי ולברדור רטריבר.

הצלב ראשון זה של קונרון הוליד כלב בשם סולטן, שלא רק היה בעל הפרווה ההיפואלרגנית אלא גם בעל הכישרון, האינטליגנציה והאישיות להיות כלב נחייה יעיל. סולטן המשיך לעבוד עם אישה בהוואי והצליח בעבודתו. בשלב זה, מגדלים אחרים ראו את הכשרון של חציית שני הגזעים הללו.

כמו ההורה גולדן רטריבר, הלברדודל עלה במהירות בפופולריות והפך לאחד מ"גזעי השרבוט" המבוקשים ביותר. כלבים אלו מיוצרים לרוב על ידי הצלבה של לברדור רטריבר עם פודל, אך גידול רב-דורי החל בניסיון לייצר גזע בר-קיימא ומוכר.

גם איגוד הלברדודל האוסטרלי וגם איגוד הלברדודל הבינלאומי האוסטרלי נוקטים צעדים בכיוון זה, והם מקווים להעביר את גזע המעצב הזה למעמד גזע רשום בשנים הקרובות. קבוצות אלו עשו מאמצים רבים להפגיש בין מגדלים כך שהם פועלים להשיג את אותם סטנדרטים באמצעות גידול רב-דורי.

Facebook
WhatsApp
תכונות הכלב לברדודל
מתאים למגורים בדירה
5/5
מתאים למגורים בדירה
5/5
מתאים למגורים בדירה
5/5
מתאים למגורים בדירה
5/5
מתאים למגורים בדירה
5/5
מתאים למגורים בדירה
5/5
שאלות נפוצות על לברדודל
לברדודל הוא כלב דיי קל לגידול ומתאים למגדלים מתחילים שזהו הכלב הראשון שלהם, אך אסור לוותר לו במשמעת.
לברדודל הוא כלב מאוד נוח לגידול ומאוד ממושמע ככה שצריך רק להוציא אותו לטיולים ולאלף אותו משמעתית.
ניתן למצוא גורי לברדודל למכירה בבית הגידול שלנו אשר מתמקצע בגידול גורים גזעים למכירה

תוכן עניינים